top of page

Topic: "Care About The Environment"

Subject: "Global Environmental Problems"

Form: 9-A

Textbook: Карп'юк О.Д. Англійська мова: Підручник для 9-го класу загальноосвітніх навчальних закладів. - Тернопіль: "Видавництво "Астон", 2009. - 240 с.: іл.

  Проблеми забруднення навколишнього середовища є дуже актуальними на сьогодення. Дана презентація являється яскравим та наочним прикладом цьому.

 
                      
Деякі зауваження щодо оформлення:


1) використання об'ємних текстів маленьким шрифтом та надто яскравими літерами. Якщо текст не вміщується на одному слайді, легко розташовуйте його продовження на наступному. Таке розміщення матеріалу зробить його не важким і зручним для читання;


2) відсутність заголовків надає читачу незрозумілості щодо головної думки цих повідомлень (або ж можна використати це у вправі - “Додай заголовок (назву) до кожного тексту”);


3) відсутність абзаців, підкреслень або виділень у текстах робить  іх важкими для сприйняття.

     Окремо необхідно наголосити на розробці вправ. Наявні різноманітні вправи з чіткими завданнями є гарним показником продуманого підходу до завдань, але в них відсутні відповіді, що не дає можливості зрозуміти чи  повністю проаналізовано завдання правильно. Наприклад, у вправі № 4, де заданням є об'єднати 7 слів з їхніми тлумаченнями,  подано лише 6 таких тлумачень. Отже, будь уважними та не поспішайте!


       Не забувайте про те, що читання повинно складатися з 3-х етапів, на кожному з яких - вправи. Це такі етапи:
1. Pre-Reading 
2. While-Reading
3. Post-Reading


1. Pre-Reading Activities. Готують читача до сприйняття тієї інформації, про яку буде йти мова. Це можуть бути такі вправи: “Дай відповіді на запитання” (наприклад, запитання на загальні знання з теми або у вигляді невеличкої вікторини), “Обери правильну відповідь”/ “Multiple choice” (наприклад, у вигляді тесту), “Поясни висловлювання”, “Давай обговоримо!”, “Встанови відповідності”/ “True or False” та ін.


2. While-Reading Activities. Спрямовані для уважного та детального читання. Виконуються в ході читання та мають пошуково-вибірковий характер.  Наприклад, це можуть бути такі вправи:
   
  відшукайте в тексті слово/ словосполучення/ речення, яке пояснює його головну думку;
      
  знайдіть у тексті переклад  на англійській мові до поданих слів на українській мові (знайти еквіваленти);
     
•  згрупуйте слова (наприклад, види забруднень навколишнього середовища);
     
•  накресліть таблицю/ схему та ін.


3. Post-Reading Activities. Вправи спрямовані на аналіз та перевірку засвоєного матеріалу. Наприклад, “Встанови відповідності”/ “True or False”, “Обери правильну відповідь”/ “Multiple choice”, “Дай відповіді на запитання”, “Об'єднай слова з їхнім тлумаченням/ синонімами/ антонімами”, “Напиши своє власне ставлення до.../ Напиши продовження історії ... (творчого характеру)  і  так  далі.
      Детальніші про види вправ читайте в розділі
“Інформаційний довідник”.

        Отже, роблячи висновки, необхідно зазначити, що спільна робота, загалом, є дуже цікавою та інформативною.  Подані тексти є актуальними, доречними та пізнавальними. Тексти відповідають як чинній програмі з англійської мови, так і загальноєвропейському рівню володіння англійської мови (А2) для 9-х класів загальноосвітніх шкіл.
 

bottom of page